Liturgický kalendár

Kňazi pochádzajúci z farnosti

LUDROVÁ

Vojtech Novák

*14.08.1886 v Ludrovej

Na kňaza bol vysvätený 31. mája 1910 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • kaplán v Kluknave; Letanovciach; Jablonke; Štiavniku
  • 18. 08.1914 vojenský duchovný
  • na dôchodku v Bratislave

Martin Mikulec

*09.11.1919 v Ludrovej – + 14.12.2005 v Štiavničke

Na kňaza bol vysvätený 13. júna 1943 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • 1943 kaplán v Letanovciach
  • 1946 kaplán v Spišskom Podhradí
  • 1947 kaplán v Smižanoch
  • 1947 kaplán v Spišskom Bystrom
  • 1947 kaplán v Poprade – Veľkej
  • 1953 administrátor v Dolnom Smokovci
  • 1953 – 1967 odsúdený, väznený a mimo pastorácie
  • 1967 kaplán v Dolnom Kubíne
  • 1967 administrátor v Hruštíne
  • 1972 administrátor v Liptovskom Trnovci
  • 1973 administrátor v Partizánskej Ľupči
  • 1996 dôchodca v Štiavničke
  • zomrel 14.12.2005 v Štiavničke a pochovaný je v Ludrovej


ThLic. Roland Gerát

Na kňaza bol vysvätený 16. júna 2001 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • 01.07.2001 – 30.06.2005 kaplán v Spišskej Novej Vsi
  • 01.07.2005 – 30.06.2006 kaplán v Spišskej Kapitule
  • 01.07.2006 – 30.06.2009 administrátor v Liesku
  • 01.07.2009 – 01.07.2016 farár v Spišskom Hrušove
  • 01.07.2016 – farár v Hruštíne

LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA

Karol  Kasanický

*18.11.1806 v Liptovskej Štiavnici – + 24.02.1872 v Pucove

Na kňaza bol vysvätený 05. augusta 1831 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • kaplán v Podvilku; Hornej Zubrici; Rabči; Sedliackej Dubovej; Kvačanoch; Kluknave; Spišskom Podhradí
  • 14.08.1859 farár v Pucove
  • zomrel 24.02.1872 v Pucove, kde je aj pochovaný

Adolf Podhorányi

*02.11.1873 v Liptovskej Štiavnici – + 13.07.1932 v Spišskej Novej Vsi

kňaz Vácovskej diecézy

História pôsobenia:

  • dekan a farár v Püspökhatvan
  • zomrel 13.07.1932 v Spišskej Novej Vsi a je pochovaný v Liptovskej Štiavnici

Jozef Slanicay

*11.10.1885 v Liptovskej Štiavnici – + 27.07.1971 v Trstenej

Na kňaza bol vysvätený v roku 1910 v  Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • kaplán v Hybe; Jablonke; Letanovciach; Sedliackej Dubovej; Liptovských Revúcach; Zubrohlave;
  • 01.07.1916 administrátor v Čimhovej
  • 14.11.1919 farár v Čimhovej
  • 25.01.1933 dekan trstenského dekanátu
  • 1965 dôchodca v Trstenej
  • zomrel 27.07.1971 v Trstenej a pochovaný je v Čimhovej

Anton Sviežený

*23.01.1906 v Liptovskej Štiavnici – + 03.11.1966 v Čeladiciach

Na kňaza bol vysvätený 27. apríla 1930 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • 1930 kaplán v Lokci
  • 1931 kaplán v Malužinej
  • 1932 kaplán v Hrabušiciach
  • 1934 administrátor v Dedinkách
  • 1936 vojenský duchovný v hodnosti nadporučíka v Komárne
  • 1938 vojenský duchovný v Prešove
  • 1943 vojenský duchovný v hodnosti majora v Pezinku
  • 1948 duchovný v Modrej; v Novom Meste nad Váhom; Banská Štiavnica;
  • 1949 administrátor v Banskej Belej
  • 1958 administrátor v Tekovských Nemciach
  • 1963 administrátor v Čeľadiciach
  • zomrel 03.11.1966 v Čeľadiciach, kde je aj pochovaný

Štefan Zvada

*20.08.1904 v Liptovskej Štiavnici – + 08.08.1975 v Liptovskej Štiavnici

Na kňaza bol vysvätený 08. júla 1931 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • kaplán v Lokci; Tvrdošíne;
  • 1934 administrátor v Mníšku nad Popradom
  • 1939 administrátor v Šuňave
  • 1940 administrátor v Liptovskom Ondreji
  • 1950 administrátor v Spišskom Štvrtku
  • 1960 administrátor v Malužinej
  • 1969 dôchodca v Liptovskej Štiavnici a v Malužinej
  • zomrel 08.08.1975 v Liptovskej Štiavnici a pochovaný je v Malužinej

Jozef Debnár

*14.01.1916 v Liptovskej Štiavnici – + 13.03.1991 v Ružomberku

Na kňaza bol vysvätený 29. júna 1940 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • 1940 kaplán v Námestove
  • 1944 kaplán v Ružomberku
  • 1946 kaplán v Kežmarku
  • 1950 – 1953 vo väzení v Leopoldove, Ilave a Prahe
  • 1953 -1957 mimo pastorácie
  • 1957 administrátor v Liptovských Revúcach
  • 1968 administrátor v Ružomberku
  • 1970 dekan Liptovského dekanátu
  • 01.03.1991 na dôchodku v Ružomberku
  • zomrel 13.03.1991 v Ružomberku, kde je aj pochovaný

Anton Tholt

*18.05.1925 v Liptovskej Štiavnici – +17.02.1978 v Liptovských Revúcach

Na kňaza bol vysvätený 01. júla 1950 v Rožnave

História pôsobenia:

  • 1950 administrátor v Nižnej Šuňave
  • 1950 – 1953 základná vojenská služba
  • 1954 kaplán v Trstenej
  • 1956 kaplán v Spišskej Novej Vsi
  • 1962 administrátor v Bijacovciach
  • 1971 administrátor v Liptovskom Trnovci
  • 1972 administrátor v Liptovských Revúcach
  • zomrel 17.02.1978 v Liptovských Revúcach a pochovaný je v Liptovskej Štiavnici


Mgr. Štefan Belko

Na kňaza bol vysvätený 15. júna 2013 v Spišskej Kapitule

História pôsobenia:

  • 15.06.2013 – 05.07.2016 kaplán v Rakúsoch
  • 06.07.2016 – kaplán v Letanovciach