CAMINO Santiago – 1. deň

CAMINO Santiago – prvá etapa nášho putovania z farnosti Ludrová do španielskeho Santiaga.

17.8.2024: Ráno sme začali sv. omšou s krásnym jubileom 50. výročia sobáša. Na kázni som povedal, že na životnú púť manželstva sa treba pripraviť, a aj tak človek nevie, čo ho čaká a ako to zvládne. A my dnes začíname púť do Santiaga, kde tiež nevieme, čo nás čaká, aj keď sme sa snažili pripraviť. Záver sv. omše bol požehnaním pre pútnikov: Zuzka Knapíková, Danka Večerková a Vincent Pollák. Raňajky a prvé kroky sme mali u Večerkov. O 10:00 sme začali šlapať Ludrovskou dolinou až na Maguru a dole do Lužnej. Anjel Pána sme sa pomodlili pod vrcholom Magury a o 13:30 si vychutnali čapované pivo a čapovanú kofolu v penzióne Salatin v Liptovskej Lúžnej. Pokračovali sme do Liptovskej Osady, kde sme od pána farára Karola Karaša dostali originál pečiatku Jakubskej cesty a dobrú kávu. Už ani neriešime, že nám prší, lebo je lepšie kráčať v daždi a pod mrakmi ako v úpeku a 30-tkách horúčavách. Popri nás pútnikoch smerom do Liptovských Revúc bežali aj preteky od Tatier k Dunaju. Nepovzbudzovali sme ich, lebo sme sa modlili sv. ruženec. Po príchode do Revúc sa nás ujala dcéra Zuzky Knapíkovej v rodinnom penzióne, kde sme sa navečerali až sme krochkali. Púť je úžasná a partia vytrvalá. Ďakujeme za modlitby. Nocujeme v Revúcach a zajtra pokračujeme na Staré Hory a Banskú Bystricu. Nesieme si vás v srdci a modlitbách. Farár Vinco.