CAMINO Santiago – 2. deň

18.8.2024: Dnešný druhý deň putovania CAMINO Santiago sme začali skoro ráno, už o 6:00, lebo sme chceli stihnúť odpustovú slávnosť na Starých Horách. Cesta šla pekne až kým sme si naznačili, že sa nám treba ponáhľať a doslova sme utekali (poniektorý – konkrétne Zuzka, lebo má kratšie nohy). Do Baziliky sme prišli na Glóriu, tak sme sa ukľudnili a zostali v lavici. Po sv. omši sme stretli farníkov. Osobitné požehnanie nám dal aj otec biskup Marian Chovanec, keď sme si prišli na faru po odložené ruksaky. Ovlažili sme sa a pokračovali v ceste na Španiu dolinu a Bystricu – Jakub. Dali sme dnes o 10 kilometrov viac ako včera, teda 40, preto sa už ozvali aj ľudské slabosti, konkrétne otlaky a únava. Ideme zložiť kosti do kláštora karmelitánov na Kalváriu v Banskej Bystrici a oddýchnuť si. Ďakujeme za sprevádzanie a modlitby. Aj za komentáre. Nesieme vás v srdci a vyprosujeme požehnanie.