CAMINO Santiago – 6. deň

22.8.2024: Další deň putovania CAMINO Santiago, v poradí šiesty, sme začali na fare v Štefutove vedľa Banskej Štiavnice. Odslúžili sme si spoločne sv. omšu na fare a naraňajkovali sme sa. Dostali sme chuť na sladké raňajky, tak sme pánovi farárovi vypili kakauko a zjedli mafinky. Vypočítali sme si trasu, ale nevedeli sme nájsť nocľah v Rudne nad Hronom až v nasledujúcej Novej Bani, preto dnes informujeme znova neskôr. Znova sme stretli skupinku španielskych sestier, ale už aj s logistickým tímom, ktorý nás odprevadil k obecnému úradu, kde sme si chceli oraziť pečiatky, ale mali nestránkový deň. No poradili nám, že v obchode robí manželka aj dcéra starostu, tak sme šli nakupovať. A oplatilo sa, nielenže sme získali pečiatky, ale aj sám pán starosta sa nám venoval a porozprával nám s hrdosťou o svojej obci, jej pamätihodnostiach a vzácnych rodákoch. Bolo cítiť, že tým žije. Pokračovali sme pohodovou cestou do dedinky Vysoká s modlitbou ruženca na perách. V obci Vysoká nás na obecnom úrade privítala pani starostka a v úžasnej prírode nám povedala, že pripravujú cez víkend hody a v septembri spomienku na eucharistický zázrak ochrany obyvateľov pred Turkami. Ukázala nám aj kostolík. Po krátkom občerstvení sme sa vybrali smerom do hory a našli to spomínané miesto eucharistickéj ochrany. Cez horu sme kráčali 15 km, až sme prišli do obce Rudno nad Hronom. Pečiatku sa nám tam nepodarilo zohnať, lebo úrad zatvorený a pán farár na filiálke. Tak cesta do Novej Bane, kde sme si na námestí dali zaslúženú zmrzlinu a vytúženú večeru. Sme neďaleko kláštora sestier, kde budeme nocovať vďaka pomoci rodáčky z Ludrovej sestry Damiány. Ďakujeme za modlitby a sprevádzanie. Zajtra ešte kus cesty urazíme a poznačíme miesto, odkiaľ na budúci rok budeme pokračovať. Je to úžasný zážitok a veľké predsavzatie. Nech dobrý Boh odmení a požehná všetky námahy a obete. Nech je oslavený. Ďakujeme za podporu.