3. Mládežnícka víkendovka v Dolnom Kubíne

Podarila sa ďalšia víkendovka (16-18.11.2023) s mládežou aj napriek nepriaznivému počasiu a malému počtu. Boli sme ubytovaní v Dolnom Kubíne pri sestričkách saleziánkach v ich pastoračnom centre Laura. Počasie na poslednú chvíľu odradilo mnohých prihlásených, tak sme sa nakoniec zišli siedmi. Vo štvrtok po večernej sv. omši v Štiavničke sme pokojne vošli do veľkého auta a odviezli sa k sestričkám. Večer sme sa porozprávali a boli v spoločenstve. Dohodlo sa, že ideme aj na sľúbený Choč. V piatok ráno aj napriek dažďu sa ochota potvrdila a vyrazili sme o 9:00 do Valaskej Dubovej. Zo začiatku túry pršalo, no ako sme stúpali vyššie a vyššie, tak sa objavoval sneh a prvý kontakt s ním. Mládež si neodpustila guľovačku a stavanie snehuliaka. Na strednej Poľane sme si obuli stúpacie železá (mačky) a na vrchol sme dorazili napoludnie. Bolo tam pekne a veľa snehu. Cesta späť však bola náročnejšia a niektorí aj spadli. Znova sme sa vrátili do dažďa a na ubytovanie, kde sme spoločne slávili sv. omšu a dali si výdatnú večeru. Po večeri nasledoval film o virtuálnej realite a zodpovednosti za čas strávený pri mobile a na internete. Unavení sme si ľahli spať a v sobotu dopoludnia sme zhodnotili zážitky a ešte sme sa boli aj prejsť po meste. Po obede sme poupratovali a vrátili sa do svojich rodín. Bol to zážitok aj kvôli prekonaniu svojich síl, aj kvôli menšej skupine. Najbližšia víkendovka bude až v januári 2024. Šetrite sily a môžete sa tešiť.

Návrat hore